Blog ve Makaleler

Öğrenci Yurdunda Güvenlik

Öğrenci Yurdunda Güvenlik

Bir Öğrenci Yurdunda Güvenlik ne kadar önemli?  Güvenli bir Öğrenci Yurdu nasıl olmalı?

Buna verilecek yanıt elbette ki “çok önemli” olacaktır. Peki, bu kadar önemli bir konuda ana başlıklar ne olmalı? Kısaca hatırlayalım;

Kurumun (yani kalınan yurdun) Önlemleri
Burada öncelik elbet öğrenci yurdunun kendine has özellikleri ve tedbirleridir. Binanın fiziksel yapısı, iç mekanın tasarımı, sosyal alanların merkezi ve kontrol edilebilir alanlar olması, acil bir durumda kolay müdahale edilebilir tasarımlar, 7/24 güvenlik kameraları ile izleme ve en önemlisi de BİNANIN KONUMU. (semtin veya bölgenin merkezi ve güvenli olması)

Kamusal Güvenlik
Öğrenci yurdunun Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olması ve bu kurum tarafından denetlenip onaylanmış olması büyük önem taşır. Ayrıca Polis Merkezi ve Hastane gibi kurumların yakınlarında olmak önemlidir.

Misafirlerin Etkisi
Yurtta kalan öğrencilerin dikkati ve desteği, güvenlikte önemli bir detaydır. Genel kurallara uygun davranışlar, olağandışı bir şey fark edildiğinde yurt yönetimi ile hemen temasa geçmek oldukça önemlidir.

Güvenli ve Huzurlu bir eğitim dönemi dileklerimizle..

Devamını oku
İstanbul'da en İyi öğrenci yurdu hangisi sorusunu sormak

İstanbul'da en İyi öğrenci yurdu hangisi sorusunu sormak

Pandemide kapanmaların ardından eğitim normale dönüyor. Peki, İstanbul için en İyi öğrenci yurdu hangisi?

 

Covid19 salgını etkisiyle bir dönem ara verilen eğitim yeniden başladı. Öğrenciler için hem özledikleri hem de kariyerlerini planladıkları eğitim yaşamı tüm hızıyla yeniden aktif. Yükseköğretimde öğrencileri için en yoğun arayışlardan biridir “kalacak en iyi öğrenci yurdunu bulmak”..

Nedir peki öne çıkan tercih sebepleri? Konfor mu, güvenlik mi, üniversiteye yakınlık mı ya da sunulan hizmetler mi? Aslında en güzeli bunların tümünü bir arada bulabilmek ve elbet te en uygun bütçe ile.

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki; öğrenci yurdu işletmek deneyim isteyen bir iştir. Gerek yönetim kadrosu gerek ise tüm personelin bir öğrencinin öncelikli ihtiyaçlarını iyi bilmesi ve hızlıca çözüm üretmesi gerekir.

İşte bu yüzden, İstanbul’da kalacak iyi bir yurt seçerken işletmenin uzun yıllardır hizmet veren bir geçmişe sahip olması büyük önem taşır.
 

Devamını oku
İstanbul'da Öğrenci Yurdunda kalmak

İstanbul'da Öğrenci Yurdunda kalmak

Anadolu’dan gelip İstanbul' da bir öğrenci yurdunda kalan gencin yaşamı nasıl geçiyor?

 

Yükseköğretim de Üniversite okuyan gençlerin öncelikli hedefidir İstanbul’da iyi bir üniversitede öğrenim görmek. Türkiye'nin ve dünyanın en büyük metropollerinden olan İstanbul, daha iyi bir gelecek umudu ve yüksek bir kariyer hedefi için hedeflerin başında gelir.

 

İstanbul, dünyadaki tüm metropoller gibi tüm güzelliklerinin yanında çok da zorluklar barındırır bünyesinde. Şehir devasadır, ekonomi büyük ve fırsatlar sonsuzdur. Sosyal yaşamda standartlar oldukça yüksek olabilir. Daha çok konfor, çevre ve eğlence elinizin altındadır.

 

Tüm bu hayaller kafasının içindedir İstanbul'da okuyan bir öğrencinin. Bir yandan zor eğitim sürecini başarıyla tamamlamak isterken, bir yandan da etkili bir geleceğin parçası olmak ister bilinci.

 

İşte böylesi stresli, zorlayıcı ama ödülü bir o kadar da büyük olan bir eğitim sürecinin sonunda, başarı tüm yorgunlukları umuda ve güzelliklere dönüştürür...

Devamını oku
Bir Öğrenci Yurdunun Üniversiteye Yakınlığı Neden Önemli?

Bir Öğrenci Yurdunun Üniversiteye Yakınlığı Neden Önemli?

Uzun yıllardır yapılan araştırmalar, öğrencilerin yurt tercihlerinde konum avantajı ve özellikle üniversitelere yakınlık şartlarının birincil tercih nedeni olduğunu gösteriyor. Peki, bu neden önemli?

 

Bu konuda öğrenciler ile yapılan pek çok ankette, bir yurdun üniversiteye yakınlığının eğitim sürecindeki motivasyon ve başarıda etkili olduğu öne çıkıyor. Özellikle büyük şehirlerdeki yurtlarda kalan öğrenciler, gerek yoğun trafikte yaşanan zaman kaybı, gerek ise yolda geçen uzun zamanın yarattığı yorgunluğun başarısızlıkta etken olduğu anlaşılıyor.

Bununla birlikte, gün içinde fazladan zaman kaybının ders dışındaki sosyal ve dinlenme zamanlarını da kısıtlayarak eğitim dönemini öğrenciler için daha zor bir hale getiriyor.
Özellikle yüksek öğrenim öğrencilerinde bu sonuçların negatif etkileri ve olası bir başarısız eğitim süreci kaygısı ile, yurt tercihlerinde özellikle eğitim alacağı üniversiteye yakınlık büyük bir tercih nedeni oluyor.

Devamını oku
2021 Yılı Özel Öğrenci yurdu fiyatları hakkında

2021 Yılı Özel Öğrenci yurdu fiyatları hakkında

2021 yılında yurt fiyatları nasıl olacak? Temiz, Güvenli, Ulaşımı kolay ve Uygun Fiyatlı yurtlar hangileri?

 

Covid 19 pandemisi boyunca zor bir dönem geçiren Yüksek Öğretim ile birlikte Özel Öğrenci Yurtları da bu süreçten fazlasıyla etkilendi.  Tüm dünya genelinde bu tehlikeli salgın ile mücadele ederken, Türkiye’de özellikle son dönemdeki hızlı ve etkili aşılama programı ile iyileşme ile ilgili önemli adımlar atıyoruz.

 

Uzunca bir süre ara vermek zorunda kaldığımız eğitim sürecimize, 2021 döneminde tekrar kavuşacak olmanın heyecanı üniversiteler gibi öğrenci yurtlarını da sarmış durumda.

Ancak tüm bu zorlu süreçten ders dersler çıkararak, daha özenli ve dikkatli bir hazırlık gerekmekte. Öğrencilerimiz tekrar üniversitelerine kavuşurken, en önemli hizmet olan özel öğrenci yurdu seçimini yaparken dikkatli olmalı!

 

Gazi Öğrenci Yurtları olarak, sektörde başarılı bir geçmişe ve deneyime sahip olmamızın bize verdiği tecrübe ile 2021 eğitim yılında sizlere en güvenli, konforlu ve huzurlu bir yurt konaklama deneyimi yaşatmak için tüm önlemleri aldık ve almaya da devam ediyoruz.

 

2021 eğitim yılının, tüm öğrencilerimiz ve eğitim kurumları için sağlık, başarı ve huzur dolu geçmesini temenni ediyoruz.

Devamını oku
Yeni bir döneme, Yepyeni bir Yurt Hizmeti ile giriyoruz.

Yeni bir döneme, Yepyeni bir Yurt Hizmeti ile giriyoruz.

İstanbul Gazi Öğrenci Yurtları olarak, tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi (Covid 19) süreci sonrasında, Yenilenen ve modernleşen Yurtlarımız ile sizlere kavuşmayı bekliyoruz.

Yaklaşık bir buçuk yıllık bu zor süreçte, tüm yükseköğrenim kurumları gibi, yurt hizmetlerinde bizler de etkilendik ve siz değerli öğrencilerimizden uzak kaldık.

Ancak tıpkı siz değerli üniversiteliler gibi biz Gazi Yurtları Ailesi olarak da bu süreçte pek çok unsurun anlamını bir kez daha fark ettik.
Kuruluşumuzdan beri değer verdiğimiz;  İnsan hayatının anlamını, Sağlığın, Temizliğin ve Hijyenin ne denli vazgeçilmez olduğunu bir kez daha değerlendirdik kendi içimizde.

İşte tüm bu farkındalıklarımız ile sizlere yepyeni bir Yurt Hizmeti kavramı sunmak için yeni yükseköğretim sezonuna hazırız!

Kovid 19 sürecinin ülkemizde ve tüm dünyada bir an önce sona ermesini ve eski keyifli günlerimize dönmeyi dilerken, henüz tehlikenin tam olarak geçmediğinin bilincinde olarak dikkati elden bırakmadan hataya devam diyoruz…

Devamını oku